Złomowanie samochodów

 

Po polskich drogach porusza się obecnie ponad 18 milionów aut. Ze statystyk opublikowanych przez Centralną Ewidencję Pojazdów wynika, że w 2011 roku zarejestrowano milion samochodów osobowych, podczas gdy wyrejestrowano ich niecałe trzysta tysięcy.

Szacuje się, że co roku w Polsce z użytku wycofuje się ponad milion pojazdów. W praktyce oznacza to, że do legalnego recyklingu trafia tylko, co trzecie auto. Reszta to szara strefa.

 Tylko, co trzecie auto, które nie nadaje się już do użytku jest w Polsce złomowane legalnie. Pozostałe są rozbierane w garażach i sprzedawane na części lub złomowane w nielegalnych punktach. Kary za samodzielny demontaż zaczynają się od 10 tys. zł a skutki działalności szarej strefy są szkodliwe zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska. Czy tak być musi? Mamy przecież na Śląsku renomowane firmy, dysponujące kwalifikowaną kadrą oraz odpowiednim sprzętem, które pomogą ci się pozbyć wysłużonego pojazdu (za odpowiednią cenę). Taką właśnie jest Firma MOTO – ZŁOM prowadząca Okręgową Stację Demontażu Pojazdu nr 102. Przedsięwzięcie to zostało dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Na miejscu można zostawić stary, zniszczony lub zaniedbany samochód, nawet jeśli jest spalony. Jeśli nie masz możliwości dostarczenia auta nie ma problemu – Moto-Złom dysponuje lawetę a jej zasięg obejmuje całe województwo śląskie. Ważne jest jednak, żeby pojazd miał odpowiednio udokumentowane swoje pochodzenie. Na tej podstawie, bowiem właściciel auta występuje do swojego wydziału komunikacji w celu jego wyrejestrowania.

Nasz Firma przyjmuje do kasacji samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe, autobusy a nawet wózki widłowe. Na miejscu można również z demontowanych pojazdów zakupić potrzebne klientom części. Posiadamy też szeroki wybór opon i felg, a zima tuż tuż” – powiedział nam mgr inż. Ireneusz Furczyk z Firmy Moto Złom (www.moto-zlom.pl)

Ekologicznie, szybko i skutecznie!